Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triky s kartami

Otáčení karet

Bude potřeba: Karty Canasta nebo prší, ale Canasta jsou lepší protože jsou menší.

Příprava: Z balíčku odebereme okolo 40 karet (aby jsme jich neměli plnou ruku).

Návod: Balíček držíme v levé ruce. Pravou rukou vememe malou hromádku a otočíme ji o 180 stupňů a položíme nazpět balíčku. Pak vememe o něco větší hromádku a zase ji otočíme o 180 stupňů a položíme na balíček… atd. až do konce balíčku. Divákovi se bude zdát, že v balíčku budou kartu různě proházene (stranou nahodu a dolů). Ve skutečnosti tomu tak není... balíček bude pouze rozdělen na 2 části – v 1. části budou karty stranou dolů, a ve 2. části stranou nahoru… proto tuto hranici musíme najít (pozor nesmí to divák vidět, takže tenhle trik je potřeba pečlivě předem nacvičit – jsou to rychlé ruce, ne matematika) a oba balíčky položíme na stůl (oba budou herní stranou dolu). Z prvního balíčku (ten co byl vespod) vememe polovinu a dáme ji na druhý balíček, pak tento balíček vezmeme a dáme ho na zbytek prvního (čím rychleji tím lépe). Balíček otočíme a ukážeme divákovi že všechny karty jsou tak jak mají být (nejsou různě rozházené).
Toto je potřeba pečlivě nacvičit… nejhorší fáze triku je najít v balíčku hranici kde je část balíčku herní herní stranou nahoru.

Všechna esa

Efekt: Divák rozdělí balíček do čtyř hromádek. Z hromádky č. 1 vybere divák tři karty dá je na balíčky 2,3,4 (takto se to opakuje na hromádce č. 2,3,4. Když na každé hromádce obrátí kartu, bude na vrchu každé hromádky eso.

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Příprava: Nejdříve si z balíčku vybereme 4 esa a dáme je na vrch balíčku (samozřejme že tohle nesmí divák vydět).

Návod: Řekmene divákovy aby rozdělil balíček přibližně na polovinu. Hromádka č. 1 je ta která byla navrchu balíčku (to je důležité znát) a hromádka č.2 je ta která byla vespod balíčku). Poté divákovi řekneme, aby každou hromádku ješte rozdělil na 2 poloviny… musíme si zapamatovat která hromádka je ta, která byla původně na vrchu balíčku – kde jsou 4 esa navrchu hromádky). Poté ukážeme divákovi na hromádku č. 4 (nesmíme nu říci že je to hromádka č. 4 – to je jenom naše označení) a aby vzal tři karty z vrchu hromádky a dal je do spod hromádky. Poté aby vzal další tři karty z vrchu hromádky č. 4 a dal na hromádku č. 1,2,3. To samé se opakuje na hromádce č. 1,2,3 (hromádka č. 1 půjde na řadu až poslední). Až tohle udělá, řekneme divákovi aby na každé hromádce otočil vrchní kartu… na vrchu každé hromádky bude jedno eso.

Hledej kartu

Efekt: Divákovi řekmeme aby z balíčku vybral kartu (hodnoty mu řekneme) a poté vybareme mi jednu kartu (hodnotu řekneme). Poté je ukážeme divákovi (budou to přesně ty co jsme řekli).

Bude potřeba: Karty Canasta nebo Prší.

Návod: Zamícháme balíček a nenápadně si zapamatujeme poslední kartu (úplně tu vespod balíčku – např. to bude červená sedmička). Poté karty rozložíme na stůl (ale pozor musíme vědet kde se nachází poslední karta – ta kterou jsme si zapamatovali). Poté řekneme divákovi aby ukázal tam kde si myslí že je karta červená sedmička. Ukáže na ni a mi ji vememe (divák nesmí vydět její hodnotu). Nenápadně se koukneme na hodnotu karty (např. to bude listová dvojka). Řekneme divákovi že z hromady karet vybereme listovou dvojku… samozřejme že vybereme kartu které byla vespod balíčku (utčitě jste si zapamatovali kde leží, že?). No a poté tyhle dvě karty ukážeme divákovi.

Vylepšení: Když náhodou divák ukáže na kartu která byla vespod balíčku (tím by skazil celé kouzlo) řekneme mu aby ji obrátil. Bude udivem že ji našel.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

troll

(troll, 27. 12. 2011 18:50)

lollolololollololotroll

debilita

(Martel, 22. 1. 2011 9:58)

dobrý den jsem pokročilí kouzelník a na teto strance s těmi esi je to totální blábol je to uplně jinak kdo chce vědět jak je to zprávně at mi napíše na email martel.draci@seznam.cz

jo a jak je tu už napsao toto je okopírovane z jedne stranky do puntyku tak to nedel když ani neviš co kopíruješ

blbost

(vrak, 30. 8. 2010 10:06)

blbost velka

fffffff

(trfzr, 18. 5. 2010 17:41)

sory,ale take som nasla na inej stranke,bolo to skorej napisane tak nekopiruj ok??!

esa

(esa, 4. 5. 2010 15:28)

ty esa sou v poho,, dobre popsany nechapu co na tom mate:-)

4Esa

(Lucka, 13. 4. 2010 17:30)

hle a na jakym bajíčku (číslo) mají bejt ty 4 esa...mně to bychází na 2 a pak to vůbec nevyjde...

esa

(Gyziii, 28. 7. 2009 19:58)

nechapu, co vam na nejde na esach... ty sly absolutne v pohode...a popsana jsou dobre... nejdriv ze 4.balicku otocit tri karty dat je dospod a pote vzit dalsi 3 karty a dat je navrch po jedne karte na ostatni balicky. a to delat s kazdym balickem a nakonec s prvnim .. :) ... tricky jsou huste :)

4esa

(4esa, 22. 7. 2009 11:47)

prvni je dobre a posledni taky

4esa

(4esa, 22. 7. 2009 11:42)

Ty esa jsou pěkne blbe popsany podle toho navodu je to kokotina

saffasf

(fsdaf, 18. 7. 2009 15:04)

ty 4 asa na hore nechapu na chuja total